Jak funguje trik na bankomatech

39 000 zhlédnutí 1,1M

Dejte si pozor, až se vás příště bankomat zeptá, jestli chcete vybrat s konverzí nebo bez. V Praze sice funguje tenhle trik hlavně na turisty, ale až v létě pojedete k moři, turisty budete vy a přesně tenhle trik může zkusit bankomat (který znáte z ČR) právě na vás.

Chcete, abychom točili víc videí? Zvažte podporu naší činnosti na Patreonu: www.patreon.com/honestguide
Moc děkujeme!

Instagram: klucizprahy

Twitter:
Janek: janekrubes
Honza: honzamikulka

Facebook: honestpragueguide

Hudba z videa: bit.ly/HonestMusic
(pokud jste tvůrci, doporučujeme tento zdroj. Z našeho odkazu získáte 2 měsíce úplně zdarma. Jedná se o affiliate link.)

Vážíme si vaší podpory, díky!
Janek, Honza & další Kluci a Holky z Prahy 💛

Komentáře

 1. Česká spořitelna
  Česká spořitelna
  Před měsícem

  Dobrý den, naše komentáře v záplavě reakcí zapadly, a proto si dovolujeme vložit ještě jeden. Česká spořitelna skutečně nedoporučuje využívat DCC, protože ve většině případů to může být pro klienta nevýhodné. DCC nabízíme, stejně jako řada českých i zahraničních bank, i v našich bankomatech při použití zahraniční platební karty (mimo skupinu Erste). Klient, který takovou kartu v našem bankomatu použije, má možnost vybrat s poplatkem 125 Kč, nebo s použitím DCC, nebo výběr zrušit. K účtování tohoto poplatku jsme přistoupili proto, že správa bankomatů je velmi nákladná, ať už hovoříme o pronájmu lokality, energiích, spolupráci s bezpečnostními agenturami a podobně. Rozhodnutí zavést tento poplatek pro nás nebylo snadné, nicméně s ohledem na skutečnost, že naše bankomaty jsou nejvíce využívány, bylo nutné tento krok učinit. Věříme, že se nám tak podaří naši bankomatovou síť ještě více rozšířit, obnovit, instalovat více bezkontaktních a vkladových přístrojů a poskytovat především klientům České spořitelny lepší služby. Co se týká DCC, pro většinu zahraničních turistů zejména ze zemí EU, kteří využívají naše bankomaty, je skutečně výhodnější provést výběr z našich bankomatů bez služby DCC, protože nepotřebují vědět úplně přesně, jak vysoká peněžní částka z jejich účtu odejde. O tom svědčí i fakt, že DCC v našich bankomatech využívá zhruba jen třetina zahraničních turistů, a to zejména těch, kteří cestují ze zemí mimo eurozónu. Na druhou stranu turisté ze vzdálenějších zemí jako je Japonsko, Indie nebo Čína, u nichž se kurz koruny, respektive částka, která jim je stržena z jejich domácího účtu, přepočítává přes vícero měn (například z koruny na euro, z eura na britskou libru a teprve z britské libry na japonský jen), mohou zejména v případech větších výběrů ocenit fakt, že uvidí přesnou částku ve své domácí měně, která jim v důsledku korunového výběru bude z jejich domácího účtu stržena. Pochopitelně můžete namítnout, že třetina zahraničních klientů, kteří u nás DCC využívají, prostě jen neví, co přesně DCC znamená, nicméně jsme přesvědčeni, že mnoho z nich reálně oceňuje možnost vidět přesnou částku, která z jejich účtu odchází. S ohledem na skutečnost, že při použití zahraniční karty v našich bankomatech účtujeme poplatek ve výši 125 Kč, může být DCC při výběru nižších částek dokonce výhodnější. Jiřka J.

  1. Bafcz :D
   Bafcz :D
   Před 2 dny

   Máš o marný, to hned tak nezamluvíš :D

  2. Tomáš Grepl
   Tomáš Grepl
   Před 3 dny

   @hernesc Takže on šlápne obutou nohou do hovna. Pak si botu otře, sundá si ji a šlápne bosou nohou do dalšího ?

  3. David Halfar
   David Halfar
   Před 4 dny

   @Česká spořitelna Ty vole, tak Vám nestačí 125 Kč tak tam dáme DCC a ejhle máme navíc 8 %... Doporučuji se klientům omluvit a tuto zledějinu zrušit!!!

  4. David Halfar
   David Halfar
   Před 4 dny

   @Česká spořitelna A Erste banomaty jsou teda čí ??? Není náhodou Erste a Čs a nebo Čs a Ertste dohromady ??? Jiřko tohle fakt neokecáte :-))) Raději to svým klientům vypněte, tak aby nepřicházeli v zahraničí o nesmyslné částky!!! Naštěstí už nejsem Vaším klintem...

  5. David Halfar
   David Halfar
   Před 4 dny

   @Česká spořitelna Ale týká se ho v případě návštěvy zahraníčí !!! Proč to jednoduše nenecháte na klientovi zda chce mít na platební kartě aktivovaný DCC a nebo né... Takhle by jste tady p.Jiřko nemusela ty podvody obhajovat... Nabízí se jedniná banka v ČR, která DCC dokáže vypnout...

 2. Sonic gamer
  Sonic gamer
  Před 5 hodinami

  Jsi našlapanej borec z Práglu nemáš chybu

 3. PeterZ Standalone
  PeterZ Standalone
  Před 2 dny

  Kluci já bych se podíval i na nějaký složitější díl, kde budete vysvětlovat a dohledávat proč tohle vlastně je, kdo s tím přišel a kdo na tom vydělává....?

 4. Jacky Modrotlapka
  Jacky Modrotlapka
  Před 2 dny

  Právě vám píšu z výletu po Polsku a momentálně jsme v Krakově a tam jsou ty bankomaty společnosti Euronet skoro všude. U potravin, ve čtvrti Nowa Dzielnica, Pod Wawelem, U Schindlerovy továrny,... prostě skoro všude, a ne, nedělám si srandu. PLN (Polský Złoty) jsme si vyměnili až při cestě zpátky na apartmán.

 5. tomáš urbiš
  tomáš urbiš
  Před 3 dny

  Stačí měnit love a ne furt karta

 6. tomáš urbiš
  tomáš urbiš
  Před 3 dny

  Další vyjebanci co to děláj jen pro Cash zreklam

 7. Josef Musil
  Josef Musil
  Před 4 dny

  v Americe dolary , v čechách koruny a jak v České republice? Autore ČR není jen čéchy

 8. Jan Peřina
  Jan Peřina
  Před 5 dny

  DCC lze zablokovat v nastavení karty

 9. Janka Eremiášová
  Janka Eremiášová
  Před 7 dny

  fuj

 10. Janka Eremiášová
  Janka Eremiášová
  Před 7 dny

  fuj

 11. Janka Eremiášová
  Janka Eremiášová
  Před 7 dny

  Fuj

 12. Vojta H
  Vojta H
  Před 8 dny

  Ještě že moje banka nabízí DCC zakázat rovnou v internet bankingu.

 13. Vladimir Karvacka
  Vladimir Karvacka
  Před 8 dny

  Ďakujem

 14. Brawl Stars
  Brawl Stars
  Před 8 dny

  1000000 za měsíc? Okey..

 15. Michael Caha
  Michael Caha
  Před 9 dny

  Banka v luxusu já zas v minusu

 16. Manučao
  Manučao
  Před 9 dny

  Nie je nad hotovosť.

 17. Jan Hubálek
  Jan Hubálek
  Před 10 dny

  Děkuji za toto video! Super! A zároveň bych vás rád pozval na online konferenci - Globální krize to se už týká každého - zazní v ní mnoho důležitých informací pro každého z nás. Bude i na CStree v 72 jazycích simultánně!

 18. HmmH QQ
  HmmH QQ
  Před 11 dny

  To je ten zvrhlý kapitalizmus, snaha ošáliť človeka vo vlastný prospech a na škode druhého nezáleží.

 19. Серёга Неизвестный
  Серёга Неизвестный
  Před 12 dny

  4й день в Чехии ой тяжко мне(

 20. R2D2
  R2D2
  Před 12 dny

  Pekna sprostarna, ale zadna Banka vam nevysvetli proc to tak je kdyz naklad na smenu meny je minimalni a Stat/Unie tu kradez nezakaze!

 21. Libor S
  Libor S
  Před 12 dny

  zdravim, napiste mi na sebe nejaky kontakt a rad Vam ukazu priklady, kdy to je pro cizince vyhodnejsi....destik01@seznam.cz...pozvu vas u toho na obed :)

 22. Heavy Metal
  Heavy Metal
  Před 13 dny

  Takže vlastně neférové jednání od ČS, to je tedy zklamání :-(.

 23. Róbert Cipka
  Róbert Cipka
  Před 14 dny

  U nás na Slovensku máme bankomatovú mafiu. Tá vytrhne bankomat zo steny a odvezie si ho. Následne si ho pekne otvorí a vôbec nerieši DCC ! 🤣🤣🤣

 24. Loch Lanoch
  Loch Lanoch
  Před 14 dny

  Tvl, to je vtipný zdůvodnění Jiřka J., takže když je to litr a míň, tak se vyplatí DCC(pokud počítáme těch 8%) a pokud víc tak poplatek 125Kč. To už by mohla mít spořka automaticky nastavený, aby mu vždy nastavila výhodnější možnost bez mačkání tlačítek(i když to asi není záměr, že?) Takže turistu odrbe tak jako tak, akorát si to musí rychle přepočítat před bankomatem, co mu vyjde výhodněji. Já myslel, že spořka vydělává na rozdílu kurzu nákup/prodej. Ale asi pravda, rok prázdný centrum, bankomaty skoro nepoužité, to musí lízt do nákladů.

 25. Daniel Hajný
  Daniel Hajný
  Před 14 dny

  Dobré video, ale nemyslím si, že je pravda, že při zvolení DCC bude výběr dražší o zmíněných 8,21% ale spíše o cca 4-5%, protože bez DCC banka před výběrem z bankomatu či před platbou u obchodníka převede za kurz, který má na webu, který má cca 3-4% marži oproti středovému kurzu

 26. Murko
  Murko
  Před 15 dny

  Človeče, tebe sa už museli rôzne vyhrážať, neviem, či by som to osobne ustál. Každopádne, máš môj rešpekt, robíš verejnosti službu.

 27. Jindřich Žižka
  Jindřich Žižka
  Před 15 dny

  My se takto ve spechu nachytali na Madeire, 500 Kc v haji. Bankomat Euronet.

 28. Vaclav Co
  Vaclav Co
  Před 15 dny

  No tak hlavní je, že všichni víte, že jsou banky podvodníci, ale pak je rádi zbytečně přikrmujete s argumentem, že MUSÍTE platit kartou, protože NERADI nosíte u sebe hotovost (jinými slovy jste líní přemýšlet, kolik si sebou vzít peněz...) Jestli si někdo myslí, že tuto službu bude banka poskytovat zdarma, tak asi taky za svou práci žádné peníze nechce 👍 Druhá strana mince je, že se z toho snaží vyždímat banky co nejvíce nefér způsobem - ale proboha proč by to nedělaly, když po nich chcete tenhle na jednu stranu sice uživatelsky snadný (pípnu kouzelnou kartičkou či telefonem), avšak na druhou stranu komplikovaný a nepřehledný (ale pro Big data analytiky a podobné státní a korporátní "sledovače" úžasně samobonzovací) systém? Daň za lenost přemýšlet?

 29. Martin Kiapes
  Martin Kiapes
  Před 15 dny

  Mne sa to už stalo, do kelu, nechal som sa ošuškať.

 30. Wolfman CZ
  Wolfman CZ
  Před 16 dny

  Paní to je hodně zajímavé zatím ještě neplatil u bankomatu atd protože jsem ještě dítě ale tohle je určitě vhodné do budoucna 👍

 31. Bynk333
  Bynk333
  Před 17 dny

  Vy ste si tiež Sporitelnu predali Rakúsku? a potom že prečo majú vyššiu životnú úroven. Keby sme Erste kúpili my mali by sme sa lepšie zasa my. :-)

 32. Stella Hudecova
  Stella Hudecova
  Před 17 dny

  TAK TOTO JE FAKT PREKVAPUJÚCE TO SOM NEVEDALA !!

 33. Filip Matejíček
  Filip Matejíček
  Před 17 dny

  V zachranici sa vyhybam “ATM” bankomatom od Euronetu oblukom, ale teraz nedavno som vyberal v Chorvatsku z bankomatu Raiffeisen a vyskocila mi konverzia ktoru som automaticky odmietol. A skocila mi tam fixna ponuka bud akceptujem 222 kuna a vyda mi 200 kuna alebo ked aj to zamietnem tak mi zrusi transakciu a bankomat mi vysunie kartu. Takze tak ci onak si tych 10% bankomat zoberie ci z transakciou alebo bez nej.

 34. Mirho Secco
  Mirho Secco
  Před 17 dny

  Už jenom každý kdo neplatí hotovostí je ovce🐑 a nejde o o to, že banka ví, kde jsi co utratil. Ale jde hlavně o to, že díky tomu, že když platíš kartou, tak je díky Tobě finální cena zboží dražší!!! Neživ prostředníky!!! A zákon o praní špinavých peněz a podpoře terorismu, je asi to samé, co tu předvádí vláda, kdy jí vše posléze rozmetá ústavní soud. Prosím zamyslete se, jakou pilulku si vyberete. Zda Vám opravdu za to stojí pohodlnost a nevědomost, oproti skutečné svobodě. Upřímně lituji každého z Vás, kdo je otrokem banky. Tam, kam Ti každý měsíc chodí výplata a banka z Tvých peněz půjčuje ostatním lidem a z toho generuje zisk!!! Co z toho máš Ty??? Apeluji na každého Čecha mladšího 45 let! Makej, investuj a nespoléhej na stát. Důchod nedostaneš!!! A to, co předvedla Alenka, tak těch 500 miliard, to bylo z Říse Pohádek a Divů....

 35. Brian Kostlán
  Brian Kostlán
  Před 18 dny

  Jedete to dobře, jen tak dál...

 36. kvista Kvin
  kvista Kvin
  Před 18 dny

  😂😂😂😂

 37. harry harryson
  harry harryson
  Před 18 dny

  To je hnus.....i když možná, když bych si to zpětně dohledal, jak jsem to měl v Londýně?????

 38. May04bwu
  May04bwu
  Před 19 dny

  Díky, o tomhle jsem vůbec nevěděla.

 39. Giorgio Corleone
  Giorgio Corleone
  Před 19 dny

  Musime si proste pockat, az tyhle automaty odrbou nekolik komisaru EU a oni je potom zakazou ;)

 40. Tomáš Hamal
  Tomáš Hamal
  Před 19 dny

  Bankomaty jsou ještě ok, horší je podle mě to, že DCC funguje i u spousty platebních terminálů, kde už člověk většinou nevěnuje tolik času čtením informací. A správně na to musí upozornit prodavač a mnohdy DCC musí vypnout on na vaše požádání.

 41. Harry Soumen
  Harry Soumen
  Před 20 dny

  Perfektni video, diky za vysvetleni. Z Ceske sporitelny se mi chce samozrejme zvracet. A to vcetně jejich marketingoveho oddeleni. Zakaznici by si meli uvedomit, ze je zivi a tim podporuji v jejich zakonem schvalenych podvodech a vymysleni krycich lzi. Sam jsem se na DCC nechal nachytat v bankomatu na Ukrajine. S DCC mi to ukazalo, kolik budu platit, bez DCC ne. Takze jsem zvolil DCC. Jsem proste vul.

 42. Mu Ju
  Mu Ju
  Před 20 dny

  Za 1) v čes. spořitelně jsou už jen zoufalci a hloupí důchodci. (někteří) Absolutní hnus, něco jako KB. Za 2) vyzkoušejte cash back v obchodě a NIKDY nebude potřebovat bankomat ! Tedy když už potřebujete cash, pro mě je to neznámá věc, které se štítím dotknout min. 15 let. Má to v ruce kde kdo. Hnus, hnusů. Za 3) Na co v dnešní době potřebují lidi cash ? Na to, aby s ní platili o 20m dál v obchodě ? Stupid. Za 4) Cash co nejdříve zrušit ! 👍 Cash mají rádi a (vyhovuje jim) jen zloději, aby se vyhnuli daním a mohli to ulít. 👹 Např. hospody, že. Drogy, praní špinavých peněz atd. Už před 30 lety jsem viděl čerpací stanice bez obsluhy a boudy, jen stojany do kterých se strčí karta. Bylo to v civilizované zemi. Ale co zase by dělali policajti, kdyby se čerpačky nepřepadávali, že. 😁

 43. Jaromir Ondracek
  Jaromir Ondracek
  Před 20 dny

  F

 44. Radek Boháč
  Radek Boháč
  Před 21 dnem

  Co to je za svět tohle? Že tě sebevědomě ojebe opálenej kluk se zlatým prstenem chápu, ale tohle už je na mě moc. Za chvíli se budu bát pustit rádio v autě, abych tím nepodepsal nějakou smlouvu.

 45. Tomáš Bláha
  Tomáš Bláha
  Před 21 dnem

  Dneska v Chorvatsku-Murter. Bankomat Raifansem banky stejný trik z DCC. Díky za info kluci z prahy

 46. Karol Š
  Karol Š
  Před 21 dnem

  Toto je totálna kravina,ako sa všade o.....e.🤮🤮🤮

 47. Alex Aron
  Alex Aron
  Před 21 dnem

  Klamání , podvody , loupeže a to legální ? Za vším hledejme lumpiky z bank , mafiány pod patronací komisařů z eu. Ani být neustále ve střehu nepomůže někdy nenaletět .

 48. Maurice19
  Maurice19
  Před 21 dnem

  Super. Dobrze się ogląda. U nas jest to samo. Pozdrawiam z polski kochani sąsiedzi

 49. Ľubomír Zemanovič
  Ľubomír Zemanovič
  Před 21 dnem

  BEZ konverze a S konverzí - ako slovák v českom bankomate poznám tento "problém" už roky. Vždy som to chápal tak že keď dám bez konverze spolieham sa na banku ktorá raz za deň (možno o polnoci) uzatvára takéto výbery a vyhodnotí najlepší kurz. Spolieham sa na to že medzi mojim výberom a uzávierkoubanky nevznikne nejaká svetová kríza v menách a kurz sa rapídne nezmení. Ale s konverzí mám ISTOTU že ten kurz sa už nezmení...... platí sa za istotu :) :)

 50. Stanislav BANDUR
  Stanislav BANDUR
  Před 21 dnem

  O tomto triku som síce vedel, ale v beroune v kauflande, mi hajzli zo citibank (či aký je ten zelený bankomat) nedali ani tú možnosť, ale na 700CZK som doma zistil, že si naúčtovali za konverziu viac ako 5€. To nasere, keď si vezmú cez 10%, za niečo, čo mám v mojej banke zadáčo. :(

 51. Ivan Mitkov
  Ivan Mitkov
  Před 22 dny

  C Česká už dávno není Česká vše je prodáno ale je nejdražší vše české označení jako je spořitelna třeba a nejvíce obsahuje podvodů na občanech.Mám s tím svoje zkušenosti.Mají dobře zaplacené právníky.Nemáte šanci Ani peníze vyhrát.A nejhorší je pojišťovna hrůza!!!

 52. Dakota Joob
  Dakota Joob
  Před 22 dny

  Česká spořitelna skutečně nedoporučuje využívat DCC, protože ve většině případů to může být pro klienta nevýhodné. Napsala, jenomže proč to je tak nastaveno?? To neodpoví. jsou to prostě zloději.

 53. Dvegule
  Dvegule
  Před 22 dny

  Vsimla som si. Ked som to spomenula kamaratke, tak sa na mna pozerala, ako keby som spadla z hrusky. Ja som nic nevybrala nebo uz som mala dake to video od Vas nakukane. A niekedy v 1997 som aj ja naletela Prazskym gaunerskym taxikarom. Takze sme radsej hladali banku, kde to bolo samozrejme ine. Este raz vdaka za vsetky informacie. Skvela praca!!!!!

 54. asddasy
  asddasy
  Před 23 dny

  když dám zamítnout, tak to bude jenom s jednorázový poplatkem, který ve finále vyjde levněji než s konverzí?

 55. Ondřej Kastner
  Ondřej Kastner
  Před 23 dny

  Já jsem v Řecku a tady nejsou žádný jiný bankomaty než ATM takže nemám na výběr

 56. Viděl jsem tě včera
  Viděl jsem tě včera
  Před 23 dny

  tehly bankomaty z principu vubec neuzivam

 57. Márty Kostík
  Márty Kostík
  Před 24 dny

  Ještě prosím natočit video jak vybírat z bankomatu jakoukoli sumu, bez pinu případně a bez zobrazení výběru na daném bankovním účtu 😅

 58. Lukáš Katolický
  Lukáš Katolický
  Před 24 dny

  když máte účet u mBank, DCC výběry si můžete u karty deaktivovat a máte po starostech😉

 59. Jo Fa
  Jo Fa
  Před 24 dny

  doba ,kdy jsme platili za všechno konkrétně ČS už dávno skončila ,napakovali se docela dost z doby ,kdy o bankovnictví jako takovém se moc lidí nezajímalo a platili jsme za všechno ,aniž bychom tušili proč. Doba se změnila i tahle zlodějská banka nestála na jednom místě a tak si našla opět cestičky ,jak obrat zákazníka ,který sice už něco o bankovnictví ví ,ale ne tolik ,aby tahle organizace s prvky šmejdů nenašla způsob ,jak se dostat k zákazníkovo penězům a tak přišla s dalším šmejdským nápadem viz bankomaty a tak je to stále dokola ,nemůžete očekávat od organizace ,která vás léta obírá o peníze ,že najednou mávnutím proutkem se o vás bude starat ,ne nebude ,zajímá jí jen a jen vaše peníze a nad ostatním už netřeba přemýšlet ,šmejdi za tiché podpory státu

 60. veron pepsikova
  veron pepsikova
  Před 24 dny

  ..čistá zlodejina..schválená,povolená, tolerovaná..hlavne, že banky sa kryjú upozorňovaním !..a samy to podporujú!..

 61. Petra Novak
  Petra Novak
  Před 24 dny

  Také mě to překvapilo u č.spořitelny, když jsem vybírala kartou ze Sparkasse,chtěla jsem vybrat jen tisíc a částky tam byly od 10000 do 100000,takže ručně jsem zadala tisíc a také s převodem nebo bez,tak klikam na bez.No nevím jestli mě to stojí víc. Příště raději v česku proměnit eura u vietnamce,za mě nejlepší kurz😉

 62. dzungalas
  dzungalas
  Před 24 dny

  Diky.

 63. Filip Rubínek
  Filip Rubínek
  Před 24 dny

  Tak o tom jsem opravdu netušil. Děkuji za vaše rady a náměty 👍👍👍

 64. Giorgio Corleone
  Giorgio Corleone
  Před 25 dny

  Jedna otazecka na YT-komunitu. Uz jsem roky necestoval...teda zadna dovolena v hotelu. Tak se zeptam na nasledujici. Jeste se daji menit penize (cash za cash) v hotelovych recepcich? A jestli ano, jake s tim mate zkusenosti?

 65. Tommas
  Tommas
  Před 25 dny

  Jsou to šmejdi, jako ve všem. Vůbec nechápu když moje banka tvrdí ke kartě výběry po celém světě zdarma... Mimoto platba Revoltem v Polsku (prodejna KIK) konverze koruny, libry, zlotý. Taky proč, taky pěkný!

 66. Roba Robokovich
  Roba Robokovich
  Před 25 dny

  Presne tohle smecko delaji vsude, v Polsku na horach i kdekoliv jinde.

 67. Karel Kubata
  Karel Kubata
  Před 25 dny

  Kluci díky, zrovna jsme v Chorvatsku a bankomat České Spořitelny to na mě taky zkusil. Díky vám jsme nebyl obrán. :D

 68. Jiří Vrňák
  Jiří Vrňák
  Před 25 dny

  Už se mi to stalo s Německou kartou u nás a s mou českou v Německu. V Německu mě výběr 20 eur stal 150,- poplatek. Takže u nás už jsem byl poučen,takže dávám bez přepočtu a dokonce ,v případě Německé karty,ještě ušetřím

 69. Peter Pepich
  Peter Pepich
  Před 25 dny

  Všetci a všade sa stretávame ako by človeka ojebali

 70. Pohry Beatz
  Pohry Beatz
  Před 25 dny

  díky

 71. petr mauthner
  petr mauthner
  Před 25 dny

  okradlo se furt a okradat se bude

 72. Martina Lock
  Martina Lock
  Před 26 dny

  No to je hrůza,tak to mne štve

 73. Pavel Hrubý
  Pavel Hrubý
  Před 26 dny

  Jděte do politiky jste borec.

 74. ivan alan
  ivan alan
  Před 26 dny

  ak by na uzemi EU platilo euro, nic take nebude.

 75. Simon Skov
  Simon Skov
  Před 26 dny

  :D RUBŠ 20.000 :)))) to asi ještě neviděl pohromadě

 76. Denk Vladimir
  Denk Vladimir
  Před 26 dny

  Pro ČSa.s. , tak proč pro své klienty tuto funkci vůbec nabízíte, myslím že by software bankomatu mohl automaticky rozpoznat domovskou kartu. Ale to by se málo vydělávalo.

 77. Steve 6446
  Steve 6446
  Před 27 dny

  Seďte doma keď ste finančné negramotny....

 78. zago
  zago
  Před 27 dny

  Šmejdi demokratičtí.

 79. Adriana Levanova
  Adriana Levanova
  Před 27 dny

  Ja som akurat prisla na sk. Mam len zahranicnu kartu. Musim ist len do Unicreditu. Inak kde by som vybrala peniaze?

 80. Martin Píštěk
  Martin Píštěk
  Před 27 dny

  Očkovanie je DOBROVOĽNÉ: Rada Európy odporúča informovať verejnosť o NEŽIADUCICH účinkoch - CStree

 81. Jiří Novák
  Jiří Novák
  Před 27 dny

  Díky Janku

 82. HUDEXXX CHANNEL
  HUDEXXX CHANNEL
  Před 28 dny

  Toho jsem věděl, nechápu proč to tam je, ale vždycky dávám zamítnout. Kdysi mě někdo před tímto varoval když jsem jen do Thajska. Samozřejmě se to ptalo na konverzi :D

 83. Amen
  Amen
  Před 28 dny

  Já preferuji multikartu od Wirex, karta s domácí měnou vždy po ruce a to z celého světa 24/7 nonstop i mimo EU. Žádné DCC nebo poplatky za výběr z bankomatu, karta se dá z minuty na minutu předělat na jakoukoliv domácí fiat měnu, ještě vám dají cashback za to že jdete do kavárny nebo že sní platíte :)

 84. Natalka Kl
  Natalka Kl
  Před 28 dny

  Hustý

 85. 002o
  002o
  Před 28 dny

  Prý "česká" spořitelna (=Erste). Te je něco jak "Česká" pojišťovna (= Generali), česká Škoda (=Volkswagen)... Jen reklamní trik. Českého na tom není nic. Arriva=Deutche Bahn, DHL=Deutche Post, T-Mobile=Deutche Telekom, Lidl, Kaufland, a tak dál. Pěkně jste to dopracovali.

 86. 1maty123
  1maty123
  Před 28 dny

  CStree

 87. Levap Levap
  Levap Levap
  Před 28 dny

  Mohla by prosím Česká spořitelna laskavě sdělit příklad, kdy to je pro klienta výhodné? Díky za vložení ještě jednoho komentáře Česká spořitelno! (v menšině případů to může být výhodné? Opravdu?)

 88. Levap Levap
  Levap Levap
  Před 28 dny

  Ještě bych doplnil, že si musí člověk dávat pozor v provozovnách, kde platí, ale s terminálem komuniukuje obsluha- např. platba benzinu na čerpací stanici. Nemusí být zřejmé, jestli třeba obsluha za mne nepřijala konverzi, čili před přiložením karty je třeba proaktivně vyžadovat platbu v lokální měně a snažit se mít celý proces placení pod kontrolou. Někteří lidé kteří Vás kasírují jsou opravdu raketoví inženýři! Tak šťastnou cestu. Osobně tlačím na svoji banku, aby tuto prasárnu mi umožnila na mých kartách zablokovat.

 89. Eva Wildenauer Krejcova
  Eva Wildenauer Krejcova
  Před 28 dny

  A jsme u toho. Lidi se pořád předvádí jak všude platí kartou. Doma, v zahraničí , všude. A pak čumí. Nejen, že nemají přehled kolik peněz utratili, ale pak platí i miliony poplatků.....atd. Ale jsou to moderní borci světa. Já platím vždy hotově, na dovolené využívám hodně trezory. Ale aspoň mám denně přehled.

 90. yinloveyang
  yinloveyang
  Před 28 dny

  Když je to jasný, oni o tom varují, ale zároveň to dělají, protože chtějí z nás dostat co nejvíce peněz :))

 91. game1 xxx
  game1 xxx
  Před 28 dny

  ja myślałem że on mówi po polsku na początku a później już nie lol

 92. Ilya Uglava
  Ilya Uglava
  Před 28 dny

  Použivejte Revolut. :) a zapomenete na DCC :)

 93. Marek Pápay
  Marek Pápay
  Před 28 dny

  money money money

 94. L911
  L911
  Před 28 dny

  Kvůli tomu jsem minulý týden "umřel" hlady v Drážďanech 😄

 95. Yaroable
  Yaroable
  Před 28 dny

  Tohle uz existuje i u jinych bankomatu nekolik let! Je to past na ty, kteri nerozumneji co je s konverzi a bez. Okradou ho za bileho dne a legalne, kdyz rekne s konverzi. Ochrana je treba platba pres apple pay kde je to mozne namisto hotovosti.

 96. Radek P
  Radek P
  Před 28 dny

  Mě se moc líbí jak se "díky Evropské Unii" na bankomatu dozvíme o kolik procent budeme legálně okradeni. To je naprosto klasická ukázka jak myslí eurohujeři. Unie nás přece chrání. Na jedné straně všepožírající socialismus "dotací" (rozuměj Tobě ukradených peněz, které podporují ty, kteří sice nejsou konkurenceschopní, zato mají "šikuly" pro získání i poloviny dotace - ta druhá se cestou někde "ztratí", na straně druhé přece "svoboda" takovéhoto "podnikání".... Děkuji, nechci.

  1. 002o
   002o
   Před 28 dny

   EU ty procenta nařídila zveřejňovat, protože dříve to tam vůbec nebylo. Dotace posílájí ze Západu sem a "šikulové" a "ztratí" se děje taky zde. Když nechceš žít tady, Rusko, UA, Albánie nebo další ráje jsou otevřeny.

 97. Mojmir Vyslocky
  Mojmir Vyslocky
  Před 28 dny

  Dobry den, neda mi to, aby jsem zde nepridal svuj komentr take. Jiz nekolik let ziji v zahranici a to konkretne v UK a proto muzu porovnavat jak se chovaji bankomaty v CR a vzahranici. Pokud vezmu v potaz veskere bankomaty v UK tak jsou veskere vybery ze vsech dostupnych bankomatu zdarma. Vami zminovane ATM bankomaty musi mit napsano kolik si uctuji za vyber a potom zalezi na Vas zdali do nich Vasi kartu vlozite anebo odejdete. Vse je vypsano na cedulce a umistene na bankomatu ATM. Zadna jina banka a to at se jedna o Lloyds, Halifax, NatWest, HSBC, Barclays ci jine Vam nevezme ani penny navic. Moje zkusenosti z CR jsou nasledujici. S ATM jsem se poprve setkal v roce 2008 v Brne a jiz tenkrat jsem platil nejake poplatky za vyber. Naposledy se mi to stalo na letisti Mosnov, kdy jsem pouzil svoji kartu NatWest a za vyber jsem zaplatil okolo 400kc, ponevadz jsem potvrdil konvertovat. Jinak od jiste doby pouzivam ( doporucuji vsem, kteri cestuji ) kartu Revolut. Ta mi umoznuje nejen vybrat do castky cca 15000 mesicne zdarma a nad ramec s mensim procentem, ale je to pro mne daleko prijatetelnejdi, nez navstivit jakoukoliv banku v CR ci si jit vybrat penize do bankomatu ze sve karty. Pokud se jeste zastavim u odpovedi Pi. Jirky z CS, tak banky v CR patri se svymi sluzbami k tem nejdrazsim, ponevadz si uctuji i polozky, ktere jsou jinde v zahranici zcela bezne a zdarma. Jen takova zajimavost nakonec. Ponevadz jeste vlastnim i ceskou bankovni kartu, tak jsem vyzkousel kolik mi strhne bankomat v UK za vyber z bankomatu. Nestrhnul mi vubec nic. Bohuzel v CR je mi automaticky strzeno okolo 5£. Takze zaverem. Pokud je nekdo v zahranici, tak urcite nedoporucuji pouzivat ceskou kartu a nejlepe nejaky evivalent napr. Revolut. Pokud ma nekdo zahranicni kartu a chce ji pouzit v CR, tak ji take nepouzivat, ponevadz ceske banky strhavaji za vse. ATM se vyhnout kde se da. Nejcasteji se s nim setkate na letistich, hotelech, vlakovych nadrazich ( moje zkusenost ). Pokud se ceske banky nezmeni, tak to bude pro klienty velmi spatne v zahranici.

 98. P S
  P S
  Před 28 dny

  Proč to ty bankomaty používají? To je jednoduchý. Vždycky se nejlíp vydělává na nevědomosti a taky hlouposti druhých. Takže provozovatelé prostě jen ojebávají lidi. Proto já vždycky jen měním ve směnárně a radši nosím hotovost. Nikdy se mi nestalo, abych měl jakoukoliv karetní transakci výhodnější. Už mi i hotovost odmítli. Jejich problém, nehádal jsem se, i když si myslím, že je to nezákonné, protože hotovost je stále legální platidlo. Když nechtějí vydělat, jejich problém, vezmou jinde

 99. Pepe Pepe
  Pepe Pepe
  Před 28 dny

  Jednou jsem se snažil také vybrat přes ATM bankomat ,jelikož mam kartu kde jsou EURA a bankomat vydává eura myslel jsem si že to bude fajn, bohužel opak byl pravdou když chtěl bankomat moje eura na kartě převést na české koruny a poté znovu na eura :D

 100. login 25
  login 25
  Před 29 dny

  diki za upozorneni nikdy by ma to nenapadlo